کاررساکاررسا

ولگوگراد دیدنی ها و استادیوم

شهر قهرمان جنگ، صحنه نبرد استالینگراد سال ۱۹۶۷ در مامایِف کورگان (بلندی¬های مامایف) مجسمه «مادر – سرزمین صدا می کند» را بنا کردند. در آن زمان بلندترین مجسمه دنیا محسوب می شد، اما در سال ۲۰۱۵ به عنوان نهمین مجسمه بلند دنیا به ثبت رسید. این مجسمه برای مردم اتحاد جماهیر شوروی نماد ولگاگراد و برای خارجی ها نماد «مادر روسیه» بود. قدیمی ترین اثر تاریخی در این شهر مجسمه گوگل (سال ۱۹۱۰) در باغ کامسامولسکی در کنار تئاتر ن.ای.ت. این یادبود تاریخی به دلیل عدم ارتباط گوگل نویسنده روس با حکومت و سیاست جان سالم به در برده است، باقی یادبودهای فعالان حکومتی دوره تزاری در سال های ۱۹۲۰ به دست حکومت وقت نابود شدند. علاوه بر این، ۳ یادبود تاریخی متعلق به دوره قبل از جنگ نیز تا امروز باقی مانده اند: مجسمه یِرمان ۱۹۲۵، دزِرژینسکی ۱۹۳۵ و خالزونوف ۱۹۴۰٫ این شهر در دوران جنگ متحمل صدمات زیادی شد و فواره معروف به «بارمالی» بعد از جنگ از نو ساخته شد، اما در سال ۱۹۵۱ این فواره را به دلیل عدم اهمیت هنری آن از بین بردند. به لطف تصاویر تهیه شده توسط یِوزیریخین عکاس معروف روس که فجایع جنگ را به ثبت می رساند، امروز تصویر این فواره با مجسمه کودکان در اطرافش که دست های هم را گرفته و گرداگرد آن می رقصند در اختیار داریم. این فواره سال های متمادی نماد جنگ استالنیگراد به شمار می رفت. امروز فواره در همان نقطه در میدان پریواکزال از نو ساخته شده است. بعد از جنگ در چند نقطه کلیدی درگیری ها، چندین یادبود نبرد استالنیگراد قرار داده شد و ۳ ساختمان که در اثر جنگ ویران شده بودند را به عنوان یادبود جنگ باقی گذاشتند: آسیاب گِرگاردت، آستروف لودنیکوا، آزمایشگاه کارخانه «کراسنی آکتیابر» تاریخچه ورزش در شهر ولگاگراد از زمانی آغاز می شود که سبک زندگی روستایی – بازرگانی به صنعتی – شهری تغییر کرد. این اتفاق به نیمه دوم قرن نوزده برمی گردد.

متخصصین خارجی کارخانه «دیومو» و شرکت نفتی «نوبل» بازی فوتبال را برای مردم این شهر به ارمغان آوردند. بازی فوتبال در منطقه «تساریتسینا» سال ۱۹۰۹ با دو تیم «شتورم» (طوفان) و «شتاندارد» (استاندارد» کارخانه دیومو آغاز شد و زمین فوتبال را برای برگزاری مسابقات احداث کردند (امروز این زمین قدیمی ترین استادیوم ولگاگراد «مونولیت» است). از بین بازیکنان این دو تیم در سال ۱۹۱۶ یک تیم جدید تحت عنوان «ریسپوبلیکا» (جمهوری) تشکیل دادند. سال ۱۹۲۵ تیم حرفه ای ولگاگراد «دینامو» شکل گرفت. در طول سال های ۱۹۸۰-۱۹۲۰ چندین مجموعه ورزشی احداث شد که بزرگترین آنها «کاخ ورزشی ۱۹۶۷، استخر مرکزی ۱۹۶۷، استادیوم مرکزی ۱۹۶۲، استادیوم «زِنیت»، «روتور» ۱۹۸۰ هستند. در سال های بعد از فروپاشی شوروی استادیوم «الیمپیا» احداث شد، امروز به منظور آمادگی برای برگزاری بازی های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ کارهای بازسازی و مرمت استادیوم مرکزی در استادیوم «ولگاگراد آرینا» در حال انجام است. توسعه زیربنای ورزشی در دوران شوروی کمک کرد تا ورزشکاران نامداری از ولگاگراد بیرون بیایند که از جمله آنها ایسنبایوا، اسلیسارنکو، آپالیوا، پترووا، ایلیچنکو و دیگر قهرمانان دنیا و المپیک هستند.

 

ولگوگراد آره نا(شهر ولگوگراد): این ورزشگاه که در سال ۲۰۱۸ به بهره برداری خواهد رسید ۴۵۰۰۰ نفر ظرفیت دارد و میزبان بازیهای مرحله گروهی جام جهانی خواهد بود.

 

 

nkarrasa
About nkarrasa
 

تماس با ما

گروه تهران کاررسا آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی می باشد.

پشتیبانی ۲۴/۷

پشتبانی در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت روز به مشتریان گرامی گروه تهران کاررسا

شنبه الی جمعه

تمامی روزهای هفته را در کنار شما خواهیم بود، و به شما مشتریان گرامی خدمت رسانی خواهیم کرد